Күндү форум олохтоохторо!
Бу форум Дьоһун саас форуму кытта холбонно, саҥа холбоһуктаах форум Сахалыы диэн ааттаах.
Бу сирэйгэ саҥа теманы эбэтэр комментарийы суруйуу кыаллыбат, ол гынан баран холбоһуу иннигэр суруллубуту ааҕар кыах хаалар.
Саҥа Сахалыы холбоһуктаах форумҥа киириҥ, кэпсэтиҥ!
Субэлээн-амалаан ийэлэр
Анечка  -    426
Бука бары дорооболорун! Мин бу эhигиттэн субэ кордооммун суруйабын. Кулуу-элэк гыммакка эппиэттиргитигэр кордоhобун. Мин 8 саастаах иитэр кыыстаахпын. Ол кыыhым биhигини-дьонун наhаа таптыыр. Онтон мин саамай санааргыырым диэн - киниэхэ ким эмэ этэн биэриэ бу эн ийэн-а5ан буолбатахтар диэн. Онон киниэхэ эрдэ эппит ордук дуу, сыыHа дуу? Син-биир хаhан эмит билиэ дии. Мин онтон кэнники наhаа переживайдыыр буоллум. О5ом уже улаатан эрэр дии. Мин курдук балаhыанньалаах дьон бааргыт буолуо, субэлээн эрэ. Спасибо.
Ответов 8
  • Сайын
    11 января 2005

бааллар оннук саналаах дьон...этэн да биэриэхтэрин сеп....

мин убайбар 8-9 сааьыгар эппит этэ биир эмээхин...ону убайым кэлэн ийэбиттэн мин атын маамалаахпын да ден ыйыппытыгар.... маамам сох эн 2 маамалааххын дебит.....улаатан баран о5он ейдуе..барыта учугэй буолуо...

0
  • Анечка
    11 января 2005

Ответ

Я вас прекрасно понимаю. Но лучше будет рассказать ей сейчас, именно в этом возрасте. Поговорите с ней серьезно, дайте понять что она уже выросла и вы должны сказать ей очень важную и для вас и для нее вещь. И в конце обьясните, что не смотря ни на что она вща родная и любимая дочь. И вы без нее не можете. Если она человек с сердцем, она вас обязательно поймет и не будет на вас держать обиду. Расскажите об этой тайне сами, хуже будет, если она узнает это от других людей. Ирина Елисеева.

0
    • девочка
      11 января 2005

лучше всего поговорить об этом сейчас

Я например узнала что я приемная дочь в 15 лет Уонна @#$% шок ылбытым Саатар об этом сказал вообще туора киhи Ол кэнниттэн хайдах эрэ буолан хаалбытым Будто весь мир объявил мне войну Самое обидное было то что мне лгали целых 15 лет Сейчас мне 18 и все уже позади Но я никогда не забуду тот ужас что пережила

0
      • Сайын
        11 января 2005

оннук эрдэ билбитэ ордук.......

0
        • Тусчут
          11 января 2005

Этэр ордук буолуо.

Син биир билиэ буолла5а (ессе атын киhиттэн). Оччо5о аймал5ан буолуон сеп. Процесс бара турбута ордук. Син биир эhигини таптыа, таптатыа, тереппут дьонун курдук керуе.

0
          • Анечка
            11 января 2005

Субэ5ит иhин улахан баhыыбаларын

Арыый чэпчээбит курдук буоллум. Мин бэйэм эмиэ иитиэхпин. Тогурук тулаайахпын. Только кыра эрдэхпиттэн билэбин. Бииргэ торооуттэрим бааллар. Хата бииргэ торообуттэрбин туора дьон курдук керебун. Сибээстэспэппин.

0
  • Sayana
    11 января 2005

сходите к психологу.

0
  • усыновитель
    11 января 2005

миэхэ уол баар сааhа 16 лаах

18 кэтэhэ cылдьабын.Шоктуур дуу хайыыр дуу,ол гынан баран ииппит дьоннор дьингнээх дьонноро буолаллар.ону билэр буолламмын олох кымаарадаан да корбоппун.если не будет помогать потом бог ему судья.То5о диэтэххэ бииргэ улааппыттарбыт биhиги семья5а биир эмиэ иитийэх о5о баара.Билигин да5аны с нами душой и телом.так что воспитывай желаю удачи.я тоже скажу скоро наверно но я думаю от этого ничего не изменится.мечтаю туда кним отправить еще, чтоб родителей видел физиологических и какие они другие непохожие на нас. в смыле характердара эгин.ба5ар о5обор кэлин комолоhуохтэрэ эгин буолла5а дии хааннара тардан.ЭЭ?ол учугэй буолбатах дуо?

0
Обратная связь