Күндү форум олохтоохторо!
Бу форум Дьоһун саас форуму кытта холбонно, саҥа холбоһуктаах форум Сахалыы диэн ааттаах.
Бу сирэйгэ саҥа теманы эбэтэр комментарийы суруйуу кыаллыбат, ол гынан баран холбоһуу иннигэр суруллубуту ааҕар кыах хаалар.
Саҥа Сахалыы холбоһуктаах форумҥа киириҥ, кэпсэтиҥ!
хайыыбын?!
нина6  -    430
миигин дьэ5эр,дэриэбинэ5э,кэл диилэр.оттон мин барыахпын соччо ба5арбаппын,айка да суукканы быьа айаннаа эрэ...бугун дьоммор эрийэн барбаппын диэбитим,ону тугу гынаары гына5ын дииллэр.киэьэ эрийэн баран кыра бырааппар биэрдилэр,типа чтоб миигин кэллин диэн.онтон как всегда сердце расстаяло...ол гынан баран,манна биир киьи баар,ол киниэхэ сатаан бэйэм эрийбэппин,гордость не позволяет,обычно я не звоню.мне звонят,то5о эрэ бэйэтэ эрийбэт дии.сообщение суруйан баран ыыппакка олоробун не могу решиться,так же как и уехать или нет.оптуорунньукка дылы толкуйдаа диэтилэр.эрийэм баран туох диэхпиний...хайыбыный?
Ответов 18
  • Мичил
    16 января 2005

Дьиэ5эр бар.

0
    • нина6
      16 января 2005

ба5а суох

ба5арбаппын батта,эмиэ да ба5арабын короче не знаю чего хочу...

0
      • третий лишний
        17 января 2005

жди меня... только очень жди

0
  • Qwer
    17 января 2005

Нина! Знакомая ситуация....))) Эрий киниэхэ бэйэн, потом енто будет неважно, главное поговорите буолла5а дии, уонна тугу кэпсэтиэххитин ба5арбыккытын нычаас быhарсыаххыт....)))

Олох толкуйдаама, эрий! Иначе может все поменяться...и потом может быть поздно...

0
    • третий лишний
      17 января 2005

хайа

хайаатыц нина эрийдиц до

0
    • Ээх-ээх
      17 января 2005

Во-во, саамай соп. Хайа , Нина, тугу ситистин?

0
      • Куул
        17 января 2005

Эрийбит быhылаах...

Сыбаайбалыы сылдьаллара буо...Дьиэтигэр барда дуу? Нина, ау...

0
  • Искра
    17 января 2005

Смотрю я на такие речи и думаю...

лучше бы она говорила на одном языке...или по-русски...или по-якутски. И слова "типа" модные такие у молодежи отражают недалекость...а чего сами догадываетесь.

0
    • Арбалла
      17 января 2005

ОО, Ыыскыра

сёпкё да айахтаттынг. Хайа били виртуальнай литература, СИТЕРАТУРА туhунан кэпсэтэ туспэппит дуо?

0
    • Хопто
      17 января 2005

Искра5а

Онтон хайдах сатыырбытынан суруйар буоллахпыт дии. Имеем право.

0
      • Искра
        17 января 2005

Право то конечно есть...

Только смотрится оно как то неуважительно и к своему и к другому языкам, к собеседникам. Получается вроде своеобразного китча: нате смотрите я в совершенстве владею двумя языками...ТИПА))). Я могу понять конечно людей русскоязычных, стремящихся научиться писать и выражать свою мысль и не знающих некоторых слов по-якутски, но девушка с деревни ведь...в которую усиленно возвращаться не хочет...хотя ей здесь по большому счету делать нечего...очередной балласт. Извините конечно за прямоту.

0
        • Арбалла
          17 января 2005

Кыргыттар, иирсимэнг эрэ. Эр да дьоннор уёхсэрбит сёп буолуо

0
          • Искра
            17 января 2005

Борюсь за чистоту родного языка))))))))))))))))))))

Выражаю свое мнение, а не ругаюсь...и только по существу.Все. Спасибо за внимание!))) За сим удаляюсь.Живите долго и счастливо!)))

0
        • Хопто
          17 января 2005

Искре

Искра, деревни бывают разные. Мои родственники с северных улусов очень плохо пишут и разговаривают на обоих языках. Я с ними очень мучаюсь, но терплю. Что мне теперь с ними не разговаривать ?

0
          • Искра
            17 января 2005

Да разговаривайте как хотите...это ваше право...

живите как хотите...это ваше право. Было бы сказано, а живет каждый по своему и как он достоин. Только и всего.

0
        • Уйбаан
          17 января 2005

Искра хаhан телен буолан сылыта5ын?

Дэлби тоннум.

0
          • Qwer
            17 января 2005

))))

0
  • нина6
    17 января 2005

махтал

барыгытыгар,субэнэн-аманан кэмэ буолбуккут иьин.мин бэ5эьээ киинэ кэрэ олорон сообщение ыыппытым да,эрийбэтэ.ба5ар бугун эрийэрэ буолуо диэн эрэл санаалаахпын.эрийдэ5инэ сэьэргэьэн баран хаалан хааларым буолуо диэммин дьоммор туох да диэн эрийэ иликпин.бу билигин дьоннорум кэлиэхтээхтэр,москуба куораттан,ону кэтэьэ-аймана олоробут...кэллэхтэринэ ыйыталаьан,субэлэтэн баран туох дииллэрэ буолуой?арай барбатахха уонна хаьан барыамый дии саныыбын,сайын син биир барбаппын,улэ-хамнас бэ5э буолуо дии...эрийбэтэ5инэ,барарым буолуо,уонна эрийэн этиэм баран эрэьин диэн.ол гынан баран,кэрсубэккэ барыахпын ба5арбаппын.ол да буоллар оссо тогул махталбын тиэрдэбин,субэ-ама иьин.

0
Обратная связь